Enviromentální výchova v Dendrologické zahradě

Ve středu 13.9. Berušky a další středu Motýlci, se vydali na enviromentální výchovu do Dendrologické zahrady. Po příchodu do zahrady se děti nasvačily, aby měly sílu na poznávání nových věcí. U prvního stanoviště děti vyráběly skřítka podzimníčka z listí. U toho si procvičily nejen počty, protože bylo potřeba pět listů, ale i barvy a z jakého stromu daný list spadl. U druhé zastávky si děti zopakovaly plody podzimu, kterými vyskládaly předkreslené obrázky na zemi. Poté jsme se hned vedle zastavily u jezírka, kde nám paní průvodkyně povyprávěla o zvířátkách žijících ve vodě a aby si to děti uměly představit, měla pro ně nachystané larvy žijící ve vodě. Poznávací okruh jsme zakončili kde jinde, než na hřišti, kde se děti vyřádily.