Výlet Praha

Výlet do Prahy byl naplánován na 8. června. Sešli jsme se krátce po sedmé, abychom vše stihli podle plánu (brali jsme v úvahu i možné dopravní kolony v centru města) a některé děti si musely oproti jiným dnům trochu přivstat. Do pražských Holešovic jsme přijeli tak akorát na první svačinu. Následovala procházka Stromovkou, kterou Beruškám zpříjemnila nová kamarádka – psí dáma Venuše. Její majitel nás zavedl k nově zbudovaným jezírkům, která rozhodně za shlédnutí stála. Ještě než začalo představení v Planetáriu, dopřáli jsme dětem volnou zábavu na dětském hřišti. Pohádkový příběh Anička a Nebešťánek nás vtáhl do pozorování hvězd a souhvězdí na letní obloze. Bohužel, představení nebylo možné fotografovat a ve vstupní hale jsme to stihli jen mobilem. V Mořském světě nebylo povoleno používat blesk a přimět vodní živočichy, aby pózovali před objektivem, bylo nad lidské síly. Prosíme proto, omluvte sníženou kvalitu fotografií z obou těchto budov. Oběd jsme vsunuly mezi Planetárium a Mořský svět a před návratem do školky jsme si dopřáli druhou svačinu. A co bylo na celém dni nejlepší? „Že to dneska máme, paní učitelko, bez odpočinku.“