ČLÁNEK V ČASOPISE PRŮHONICKO

„Ve školce nás to baví a koronavirus nás nezastaví!“

V září se ve školce opět vše rozjelo na plné obrátky. Nové děti zvládly odloučení od rodičů a adaptaci na nové prostředí na výbornou a provoz Mateřské školy se vrátil takřka k normálu. Všechen program pochopitelně přizpůsobujeme současné situaci. Dbáme na zvýšenou hygienu a dezinfekci jak s dětmi, tak s rodiči. U vchodů jsou k dispozici stojany s dezinfekcí a rodiče nosí v prostorách školky roušky.

Třídy pravidelně a důkladně větráme a s dětmi jsme co nejvíce venku, ať už v Zámeckém parku, Dendrologické zahradě, či si užíváme naší krásné prostorné zahrady s novými herními prvky.

Byl zakoupen Ozonátor, který naše prostory dezinfikuje a odstraňuje z nich všechny bakterie, viry a plísně.

Do školky přijímáme pouze zdravé děti, které nevykazují příznaky jakékoliv nemoci.

Pevně doufáme a přejeme si, aby naše školka zůstala dlouho ochráněná a byla bezpečným místem pro hru a vzdělávání všech dětí. Veškerý program budeme i nadále uzpůsobovat aktuální situaci. Zda a v jaké podobě se budou konat pravidelné akce jako třeba Mikuláš, Vánoční besídky atd., je stále v jednání a rodiče o tom budou včas informováni.

Přejeme všem zdravé a hravé dny.

Bc. Anna Jirátová

Bc. Alena Marková