Čarodějnický den 29.4.16

Protože v tomto týdnu slavíme pálení čarodějnic, i jedna čarodějnice se zastavila u nás ve školce. Přišla navštívit zlobivce a odměnit perníčkem hodné a poslušné děti. Čarodějnice Džanyna objevila v každé třídě pár zlobivců, až až si je chtěla odnést k sobě do domečku do Průhonického parku (ale park opravují, tak se Džanyna přestěhovala zrovinka za naší kuchyň). Ovšem uličníci, kteří měli slzičky v očích slíbili, že se polepší a že jako vzorné dětičky chtějí u nás ve školce zůstat. A tak si celá školka, postupně po třídách, došla za kuchyň do čarodějnického domečku pro perníček. V tématickém duchu jsme si i hráli na školní zahradě. Přeskakovali jsme oheň, na lopatě nosili Jeníčka a Mařenku, prolézali strašidelným tunelem, míchali čarodějnické lektvary a čarodějnice malovali. Celý den si užily jak děti, tak i paní učitelky.